Austrálie – místo, kde chodí hlavou vzhůru nohama


Austrálie je velice oblíbenou turistickou destinací. Je již poměrně trochu vzdálenější, ale i tak si najde své milovníky. V tomto článku nebudeme rozebírat oblíbená turistická místa nebo její geografické ukazatele a jím podobné. Podíváme se však na zoubek zvířatům, které v této oblasti žijí a která jsou pro tuto oblast specifická.
klokan s mládětem
Žije zde mnohou druhů zvířat a to od těch, co jsou pro člověka velice nebezpečné, ale naopak i ty, které pro člověka nepředstavují žádné riziko.
Setkat se zde můžeme například s jedovatými hady, pavouky, krokodýly, bílý žraloci – lidožraví, rejnoky či medúzami. Toto jsou ty druhy zvířat, se kterými by se asi jen málokdo z nás setkal tváří v tvář, pokud ovšem nejsme nějací zeměpisci, ochránci zvířat nebo například dokumentaristé. Pokud ale budeme dodržovat všechna doporučení týkající se zákazu vstupu, nemělo by nám hrozit žádné nebezpečí. Všechna tato místa, na která jsou návštěvníci upozorňováni, mají totiž svá opodstatnění a tak je zbytečné vystavovat se riziku, které za to rozhodně nestojí.
Mezi zvířátka, která můžete v Austrálii také potkat, a nepředstavují pro nás žádné riziko a jsou velice roztomilá. Můžeme mezi ně zařadit koaly, klokany, velbloudy, emu, vombati, vakoveverky, ptakopyskové, papoušci nebo třeba delfíny.
koala s mládětem
Bohužel i některá tamní zvířata jsou lovena a následně podávána jako místní specialitky. Je tomu asi ve všech zemích, a není tomu jinak ani zde. Mezi jejich specialitky patří například klokani, krokodýli nebo žraloci, které jsou součástí téměř každého australského jídelníčku. Typické jsou hlavně klokaní stejky, jehněčí nohy, kvasnicová pomazánka a mnoho dalšího. V jídelníčku samozřejmě najdete i jiné pochutiny, pokud zrovna nemáte na něco takého chuť. Co se týká australských alkoholických nápojů, tak rozhodně za zmínku stojí jejich víno a pivo, které je velice oblíbené!