Na rajské omáčce si pochutnávejte častěji


Také jste si zamilovali rajčatovou omáčku? To je dobře, protože je to velmi zdravý pokrm díky tomu, že se do organismu po tepelné úpravě lépe vstřebává lykopen a rajčata obsahují i vitamín C a provitamín A, dva velmi potřebné a synergicky působící vitamíny. Provitamín A se navíc dobře vstřebává s tukem, a ten se v rajské omáčce také vyskytuje.

rajčata v řezu

A jak vaříte omáčku nejčastěji? Používáte rajčata čerstvá, anebo sázíte na polotovary, v podobě pasterizovaných pasírovaných rajčat? Pokud využíváte polotovary, víte, jak se vyrábí, a dopravují na trh?

rajčata s česnekem

Rajčata musí někdo sklidit a dopravit na trh

Znáte tu pohádku o pečených holubech, kteří sami létali vzduchem, a nalétávali přímo do úst, takže se dotyční obyvatelé tamní země nemuseli vůbec o nic snažit? Byli zvyklí, že za někdo udělá vše potřebné, a tak když se najednou stalo, že pečení holubi přestali létat, všichni zemřeli hlady, ačkoli byli obklopeni ovocnými sady? Toto přirovnání sedí na každého, kdo se domnívá, že se něco udělá samo, a že to tak trvá donekonečna. Nic se neudělá samo, ani rajčata sama nevyrostou, pokud je nezasadíte, nebudete se o ně starat a nesklidíte je, abyste z nich vyrobili rajčatové pyré.

Výroba pasírovaných rajčat je naštěstí zaběhnutý proces, s nímž si poradí každý zkušený farmář, a má-li k dispozici i vhodné přepravní nádoby, snadno je dopraví na trh nebo k dalšímu zpracování. Těmi nádobami se mohou stát IBC kontejnery.

Prodej IBC kontejnerů se opírá o jejich vlastnosti, jimiž jsou zejména velmi dlouhá životnost a mechanická odolnost. Kontejner můžete naložit nákladem o hmotnosti jedné tuny, a vyskládat kontejnery na sebe až do pěti vrstev, tím pádem každý z nich musí zvládnout udržet celkovou hmotnost pěti tun, aniž by se stoh zřítil. V takovémto velkém objemu se pak na trh přepraví komplexní farmářská úroda velmi rychle a jednoduše.