Nevinné pastelky?

Máte-li malé děti, jsou u vás pastelky produktem, který kupujete velmi často. Jejich používáním se děti učí jejich správnému uchopení, což se jim bude velmi hodit ve škole. Vymalovávání omalovánek patří k nejoblíbenější činnosti, u které hlavně rodiče vidí rádi svoje děti chvíli v klidu. A až naše potomstvo povyroste a do školy konečně nastoupí, i tam se stanou pastelky jejich denní potřebou. Pastelky jsou prostě pomůckou, která se nikdy neztratí a která nesmí v žádné domácnosti  chybět. Vždyť je někdy používáme i my dospělí. Nad jejich koupí kolikrát vůbec nepřemýšlíme, vybíráme je podle ceny, množství barev a jelikož se na jejich pořízení většinou vydáváme právě s dětmi, hlavně podle toho, jak se líbí jim.

 výkres dítěte

ABY DĚTEM VYHOVOVALY

Pastelky se vyrábějí v mnoha různých typech. Na dětech ve škole jsou požadovány trojhranné, ale nevyhovují-li těm nejmenším, není důvod jim je nutit. Pořiďte jim takové, které jim do jejich malé ručičky vyhovují. Tedy užší a třeba i kulaté, jen aby je netlačily a neodrazovaly od kreslení. Důležité je, aby pastelku dobře uchopily a nezafixovaly si špatné a křečovité držení.

barevné tužky 

ABY NEOBSAHOVALY CHEMIKÁLIE

Jak často vidíme malé děti při jejich výtvarné činnosti s pastelkou v ústech! A i ty větší to rády dělají, když přemýšlí nebo se soustředí. Bohužel chemikálie v pastelkách nejsou žádnou výjimkou a vyskytují se v nich bez ohledu na jejich cenu. Vy to ale nepoznáte, proto je dobré dříve, než se rozhodnete pro koupi určité jejich značky, zjistit si, jak u nich dopadly laboratorní testy. Můžeme být překvapeni, že i tak běžný dětský produkt, jakým jsou obyčejné pastelky, může mít v sobě nežádoucí chemické látky. I když bezprostředně zdraví neohrožují, působí na ně negativně právě tehdy, kdy se dostanou do styku s pokožkou nebo je dítě olizuje, a tak je vždy lepší být opatrní.