Rudá jako rajče aneb nepříjemné červenání

Červenání nosu
Může být vyvoláno vnitřními i zevními vlivy. Patří sem poruchy žaludeční a střevní výkyvy hormonální, omrzliny, onemocnění vedlejších nosních dutin, chronické záněty nosní sliznice, poruchy oběhové i chudokrevnost, zvýšená reakce na chlad a jiné.
klaunský nos
Doporučuje senedráždivá strava, jídlo častěji a v menším množství, pozor n přehřáté i chladné pokrmy a nápoje, vyvarovat se alkoholu, silné černé kávě a čaji.
Vyhýbat sepřechodům z tepla do mrazů, ven se doporučuje používat krémy na obličej. Škodí také prudké rozrušení.
Při zčervenání nosunáhlou změnou teploty pomáhá vlahá i vzdušná lázeň (proud teplého vzduchu ze sušáku na vlasy), poťukání nosu lékařským benzínem. Pleť čistíme olejem nebo heřmánkovými obklady.
Masáž se provádímalým kroužením dvou středních prstů s následným přitisknutím. Začínáme od středu obličeje a postupujeme do stran. Masáž má trvat dvě až pět minut. K masáži používáme olivového oleje, popřípadě jemného zásypu.
Dbáme pravidelného vyprazdňování.
hnědé oči
Červeň na tváře
Má dodat pleti zdání svěžesti a zdraví. Pomáhá však také zdůraznit pěkný tvar obličeje, popřípadě zakrýt jeho vady.
Tak například máme – li vyčnívající lícní kosti, ohraničíme červení prohloubenou část tváře. Kulatý obličej zeštíhlí, vedeme – li červeň od spánku k líci a obrátíme k nosu. Drobný a hubený obličej snáší červeň umístěnou uprostřed tváří.
Většinou používámemastné červeni a nanášíme ji pod pudr přes podkladový krém. Suchá růž, vlastně červený pudr, se vpudruje mezi dvě vrstvy normálního pudru. Červeň na tváře se musí odstínem shodovat s rtěnkou a lakem na nehty, i když není nutné, aby všechny tyto kosmetické přípravky byly tmavé.
Některé ženy nahrazujíčerveň na tváře normálním pudrem nepatrně teplejšího tónu.
Krémy
            Pro pleť je nejvhodnější používat denní a noční krém, jemnými krouživými pohyby ho vmasírujte do pokožky.
Výborně se vstřebávánapříklad lanolín, tvoří hlavní součást zjemňujících a výživných krémů. Není třeba utrácet stovky za krémy z reklam, pleť bude krásná, když jí dáte vláhu.