Zahoďte jednorázové pomůcky


Menstruaci má každá žena jinou. Některá ji dostane dřív, některá později, některá ji má slabší, jiná zase silnou. Všechny se ale během ní musí chránit pomocí vhodných menstruačních pomůcek. Drtivá většina žen používá jednorázové pomůcky které ale mohou být dokonce zdravotním rizikem. Obsahují totiž mikroplasty, chemikálie a mohou pouštět umělá vlákna, která zůstávají v těle. Problém s umělými vlákny se týkají především tamponů, které jsou u žen mnohem populárnější než vložky.

menstruační kalíšek

Na trh se dostaly ekologické pomůcky, které mohou zcela nahradit ty jednorázové. Zejména u nošení tamponů celá řada žen nosí i intimní vložky, a to jako ochranu před protečením. Pokud budete používat kalíšek nebo menstruační kalhotky, intimky už potřebovat nebudete. Co si vybrat a proč?

  • Kalíšek

Pokud jste zvyklá na tampony, vyberte si kalíšek. Zavádí se dost podobně, jen se musí složit napůl. Po zavedení se přichytí ke stěně a díky tomu víte že jste 100% chráněná. Pokud ho vůbec necítíte, je zavedený správně. Kalíšky se prodávají ve třech velikostech podle výrobce, a na balení většinou najdete informace o tom, jakou velikost zvolit.

  • Kalhotky

Poměrně velkým hitem se staly menstruační kalhotky, a to z mnoha důvodů. Jsou pohodlné, diskrétní, hodí se od první menstruace a jsou dokonalou ohranou před protečením. Nosí se místo klasických kalhotek. Oblíbily si je nejen mladší slečny, ale i starší ženy, protože jsou zdravější a vydrží i přes noc.

kalhotky tampon

Můžete si vybrat nejen menstruační kalhotky s vysokým pasem Myfemini.cz, ale i tanga, brazilky nebo krajkové kalhotky. Na výběr je jich už docela dost a to i ve více barvách. Pokud nevíte kolik si jich koupit nebo jakou velikost zvolit, podívejte se na náš blog, kde najdete spoustu užitečných informací o kalhotkách, které si získávají místo u stále více žen, které hledají komfort a diskrétnost.