Dovolená v Africe

Málokdo při výběru dovolené zvolí právě Afriku, ačkoliv se jedná o místo, kde můžete zažít kouzelné exotické dobrodružství. Není se čeho bát, cestovní kanceláře dnes nabízejí spolehlivé průvodce, luxusní ubytování i vlastní zkušenosti z pobytu v afrických zemích.

afrika

Největším lákadlem jsou právě přírodní rezervace, ve kterých máte jedinečnou možnost pozorovat divoká zvířata v jejich přirozeném prostředí. Byť je to způsobeno zdáním nepřítomnosti civilizace, jedná se o neopakovatelný zážitek. Africké pláně vám nabídnout něco zcela jiného, než co dokáže naše stará dobrá Evropa.

sloni

Pokud se obáváte o svou bezpečnost, dobrou volbou je Namibie, turisticky vyhledávané místo, kde naleznete například slavné Viktoriiny vodopády, nejvyšší písečné duny světa a rozmanitou přírodu. Nejvíce se doporučují i Tanzanie a Zanzibar, které nabízejí mimo jiné i odpočinek u moře. Keňa, na druhou stranu, na svém území nabízí 56 přírodních parků a rezervací, mimo jiné i jednu z nejkrásnějších – Nakuru.

Rozhodně není pravda, že v Africe nenajdete komfort a čistotu, co se týče ubytování. Právě naopak, pro turisty je připraveno mnoho luxusních kempů či hotelů, které jsou od okolí odděleny elektrickým plotem, chránícím vás před zvířaty. Ani to vám ale nebrání se ráno vzbudit a nechat se překvapit nedalekou skupinkou procházejících se slonů, kteří se vám hned postarají o zážitek.
Obáváte se o stravování? Není důvod, vzhledem k tomu, že africké státy jsou bývalé evropské kolonie, o množství smíšených kultur není nouze, určitě si tedy vybere každý.

zebra

Ačkoliv jsou zájezdy do afrických zemí stále dovolenou, kterou za nízké ceny neseženete, rozhodně to stojí za to. Než vyrazíte, ověřte si však, co všechno ke vstupu do dané země potřebujete. Pro většinu z nich budete potřebovat platný pas a vízum. To lze vyřídit i po příletu na letišti, musíte s sebou však mít přesnou hodnotu, imigrační úředníci odmítají bankovky rozměňovat. Pozor dávejte i na povinná očkování, pro každou zemi jiná, nejčastější žloutenka typu A i B, břišní tyfus, žlutá zimnice, u dětí proti dětské obrně.