Podnikání ve fitness

Jediné, co je potřeba k tomu, abyste mohli rozjet vaše podnikání v oblasti fitness, je volná živnost. Někteří lidé by ji mohli označit za úplnou formalitu. Jediné, co totiž musíte splnit, jsou základní podmínky, jako je věk 18 let, trestní bezúhonnost apod. Pokud potřebné podmínky splňujete, jediné, co ještě musíte udělat, je zaregistrovat se na živnostenském úřadě. Jednoduché, že?
tělo sportovce.jpg
Při registrování volné živnosti si rovnou určujete i obor podnikání a proto je dobré mít některé věci promyšlené dopředu. Nejlépe ještě dříve, než samotnou cestu na živnostenský úřad uskutečníte.
Pokud se ptáte, které z toho velkého množství živností jsou potřeba pro provoz vašeho vysněného fitness centra, pak to záleží hlavně na tom, jaké služby byste ve fitness rádi poskytovali.
Jestliže zvolíte například velkoobchod a maloobchod, asi vám může být hned jasné, co se pod tím skrývá. Jedná se o činnosti, které jsou spojeny s nákupem a prodejem zboží.
Je možné si také samozřejmě zvolit živnost, která se týká provozování tělovýchovných a sportovních zařízení a dále organizování sportovní činnosti. Právě díky této živnosti je umožněno nejen založit ale také provozovat fitness centrum společně s poradenstvím pro návštěvníky, pořádání akcí a mnohé další.
fitness činky.jpg
Těch živností existuje opravdu mnoho. Proto by bylo možná i dobré, si je všechny předem pořádně prostudovat a rozhodnout se, dokud je ještě čas.
Navíc je pravda, že v dnešní době těžko dokážete už na samém začátku s jistotou říct, jaké a které služby budete zákazníkům do budoucna nabízet. Je proto asi nejrozumnějším řešením registrovat všechny živnosti a to i klidně nějaké navíc. Pokud byste se totiž rozhodli nabízet služby, které nejsou registrovány ve vaší živnosti, mohlo by vás to přijít dost draho.
V některých případech platí, že více je někdy lépe a to právě i v tomto případě.