Jak mít stylový vintage domov?

Vintage styl je jeden z nejpopulárnějších a nejpoužívanějších stylů posledních let. Ztělesňuje starou krásu a neotřelost. Vyvolává v nás vzpomínky a melancholickou náladu. Přenese nás do dob našich babiček.

Co je vintage styl?

Pro začátek je dobré si ujasnit jednu skutečnost. Vintage styl není retro. Oba mají podobný styl a to je „něco starého“. Liší se však desetiletími, do kterých design spadá. Retro spadá do poloviny 20. století a vyznačuje se veselostí a barevností. Vintage věci řadíme do období 1960 až 1990. Vyznačují se tím, že na jejich vzhledu se podepsal čas. Jedná se o romantické, osobité a útulné kousky.

vintage jídelna

Vlastnosti vintage kousků

Žádné křiklavé barvy rozhodně nečekejte. Vintage kousky najdeme v neutrálních barvách jako béžová, písková nebo šedá. Zástupce barev zde nalezneme v tlumených pastelových odstínech jako světle růžová, světle modrá nebo fialová. Umělotiny zde nenajdete. Jako materiál zde převažuje především dřevo, kámen nebo železo. Populární zde jsou i květinové motivy jak na textilních částech, tak i na tapetách. Vintage styl je pro melancholické a nostalgické lidi.

vintage kuchyň

Styling v interiérech

Stylově a vkusně nastylovat vintage není jednoduché. Při nevhodném užití se vám snadno může stát, že se znenadání ocitnete v zastaralé https://www.onehelp.cz/onebit/kb/cs/deprecated-php místnosti po babičce. Jak najít tu správnou rovnováhu? Přidávejte kousky postupně a rozbijte stereotyp moderních domácností. Vintage komoda krásně obzvláštní celou místnost. Nebo naopak zakupte výrazný a barevný kousek, který bude dokonale kontrastovat se zastaralými kousky. Nepřehánějte to s doplňky. Nechcete, aby to vypadlo jako na bleším trhu. Cíl je působit pohodlně, intimně a elegantně.

Kde takové kousky sehnat?

Nejlevnější a nejlepší způsob, kde stylové kousky sehnat je poohlídnout se u vašich prarodičů či na půdě. Jistě tam nějaký zaprášený kousek naleznete. Navštivte bleší trhy, bazary či starožitnictví. Podívejte se na internetu. Vintage je populární, proto se již na internetu vyskytují mnoho tvůrců takových kousků. Ti zručnější si jednodušší kusy nábytku zvládnou vyrobit sami.