Završte svou kuchyň či jídelnu moderním lustrem

Kuchyň je srdcem domova a nad jídelním stolem se setkává rodina nejčastěji. Nejsou to jen společná jídla, ale také všechny společné rozhovory, plánování dovolené, povídání si s blízkými. Mnohdy také společné hry, posezení s přáteli u kávy a dobrého dezertu či rodinné oslavy nebo tradiční obědy a večeře velkých svátků roku. Na všechny tyto události je nutné dobře vidět. S dobrým osvětlením bude každé jídlo krásnější a prostřený stůl lépe vynikne. Lustr či jiné stropní svítidlo nad jídelní stůl patří mnohem víc než kamkoli jinam. Pro klid a pohodu u jídla je dobře zvolené osvětlení nezbytné. Jaké ale vybrat?

světla v kuchyni

Moderní lustr do kuchyně, když je dobře zvolený, tak podtrhne a vyzdvihne váš interiér. A jídelnu, kuchyň či jídelní kout a povýší na místa radostného setkávání. Lustr může být výrazný, nad stolem dobře vynikne a má tam dostatek prostoru. Neměl by být ale příliš barevný. Moderní lustry jsou spíše sehranou harmonií několika barev, případně tlumených odstínů a jejich kombinací. Krásné jsou i sety světel ve sladěných tlumených barvách. Oblíbené jsou nyní lustry kovové, z bílého či černého kovu, kdy tenké pruty tvoří stínidla různých tvarů. Světlo zářící z jejich nitra z nich tvoří světelný klenot.

světla v jídelně

Tato osvětlení ve skandinávském stylu pak vypadají jako vznášející se světlo uvězněné v klícce jednoduchého, ale precizního tvaru. Další možností je vybrat si lustr se skleněným stínítkem. Sklo může být čiré, kouřové či mléčné, ale také opatřené kvalitním nátěrem a nabízí tak spoustu možností a efektů. Klasickým materiálem je také dřevo a jeho čisté linie vypadají nadčasově v každém interiéru. Pokud máte jídelnu laděnou v okázalém stylu můžete se poohlédnout i po zdobnějších lustrech bohatých tvarů, takové se ale opravdu nehodí nad každý jídelní stůl. Až si vyberete a nainstalujete ten váš, usednete ke stolu, pak teprve oceníte všechny jeho kvality.