Web z pohledu laika

Stává se velmi často, že tvůrcům webu volají lidé, kteří by rádi web do zítřka a pokud možno zadarmo. Nebo chtějí do svého stávajícího webu něco přidat. Například novější fotky. A domnívají se, že to je práce tak na pět minut. Není.

Stavba celého webu může trvat pěkně dlouho. Nedá se jen tak v článku hodit přesný odhad, protože webů je spousta. Pozor, není dobré si plést jen čistý web, bez všelijakých hejblátek, knoflíků, možnosti platby a tak dále, s webem klasickým prodejním. Nebo třeba webovou prezentací na jednu stranu. Ale ti si uděláte i sami. Možná.

stavba webu

Stavba jen trochu vypadajícího webu může trvat klidně i měsíc, ale většinou to bývá zhruba dva týdny. Když je to jakž takž hotovo, může to jít do zátěžového režimu, kde se vše znova projíždí, testuje a dělají další věci, aby vše skutečně fungovalo¨, jak má. Na tom se podílí několik lidí, sám to člověk neudělá ani kdyby se postavil na hlavu. A všichni tito lidé za tuto práci musí dostat zaplaceno. Zadarmo to nikdo dělat nebude.

Takže jsme se dostali k ceně webu. Jenže to je totéž, jako kdybych zde měl napsat cenu automobilu. Sami víte, že nejsou všechny stejné. Záleží na tom, jaké vozidlo chcete. Tak je tomu i u stránek. Můžete mít obyčejné, pokud se tak dají nazvat, nebo plnohodnotné, kde je skutečně všechno, co si může váš host přát. Přehlednost a funkčnost.

Lidé kolem tvorby webových stránek z Pardubic by vám o tom všem mohli vyprávět lépe a více nežli já v tomto krátkém článku.

znázornění webu

No dobrá, dobrá, já vím, že chcete alespoň hodně přibližné číslo. Tak vězte že skutečný web jen velmi těžko pořídíte pod sto tisíc korun. Ano, čtete dobře. Sto tisíc.

Dále si musíte uvědomit, že web se musí i nadále hlídat. Asi by nikdo nechtěl, kdyby jeho stránky nešlo vůbec vidět, nebo jej napadli hackeři. A i to je součástí práce lidí v Pardubicích. Ne nadarmo jsou asi nejlepší v republice.