Litecoin mining, miner

Litecoin se v mnohém podobá bitcoinu. Pokud jste již při četbě nebo zkušenostech narazili na bitecoin, pak vás tato další virtuální měna nazývána jako Litecoin, nemůže překvapit. Litecoin mining je v mnohých ohledech jako těžba známějšího bitecoinu.

drahá kryptoměna

Základem pro samotnou těžbu je tedy speciální zařízení. Od toho se všechno odvíjí. Litecoin těžba je velice podobná těžbě bitecoinu. Má stejný základ a odvíjí se od speciálního zařízení. Budete k tomu potřebovat zařízení, které je podobné PC ale je určené speciálně k těžbě kryptoměny. Toto zařízení se také často označuje jako LTC miner. LTC miner je v tomto případě dodáváno jako celek.

Díky tomu odpadá domácí ruční skládání jednotlivých komponentů a celé sestavy. Přijde vám již kompletní. Připravené pro použití, pro okamžitou těžbu. V dnešní době si tak můžete koupit již zcela připravený miner, který nainstalujete a hned jej můžete využívat k těžbě.

pracovní porada

Odlišný algoritmus

V případě těžby bitecoinu se využívá algoritmu SHA-256, v případě těžby litecoinu se používá jiný nástroj. Litecoiny se těží na základě algoritmu zvaného Scrypt. Díky tomu můžete některá těžební zařízení najít v sekci Scrypt miner, protože se prodávají také pod tímto názvem. Jakmile si pořídíte kvalitní a plně funkční specializované zařízení, pak máte vystaráno a můžete zažít těžit virtuální měnu bez obtíží.

zlaté mince

  • Cena zařízení často odrazuje
  • Mnohé z nás může odradit vysoká cena takového těžebního zařízení. Ovšem musíme si přiznat, že se jedná pouze o prvopočáteční investici, která se vám posléze několikanásobně vrátí. Jestliže nejste přesvědčeni o výnosu nebo o tom, že byste těžili efektivně, pak můžete využít Litecoin kalkulačky. Díky této kalkulačce můžete zjistit, kolik vyděláte. Ukáže vám částky, se kterými můžete počítat. Jakmile se rozhodnete pracovat s touto měnou, pak nepolevujte, vše záleží jenom na vaší vůli. Kalkulačku využijete i v případě, že již zařízení máte a potřebujete si zkontrolovat svou efektivnost těžby. Mnoho lidí si denně ověřuje, zdali se jim ještě těžba virtuální měny vyplatí.