Nezanedbávejte preventivní prohlídky u vašeho zubaře

Preventivní prohlídky v sobě slovo prevence. To znamená, že se snaží něčemu předcházet. V nejlepším případě předchází samotným zdravotním problémům spojeným s vaším chrupem. Pokud už se u vás problém vyskytl, a vy třeba o něm ani nevíte, preventivní prohlídka slouží k tomu, že zubař váš problém podchytí zavčasu, dokud nejsou přítomny další obtíže. K takovým obtížím můžeme u onemocnění zubů řadit například bolest, otoky, zánět či krvácení.

zubař

Prevenci byste se měli věnovat hlavně vy. Dbejte na svou ústní hygienu a snažte se nic nezanedbat. Používejte správnou techniku http://zamek-blatna.cz/content/prohl%25C3%25ADdky-z%25C3%25A1mku čištění zubů a správně si vybírejte zubní kartáček. Jak na to, vám ukážou na dentální hygieně. Zuby si čistěte minimálně dvakrát denně a používejte kromě klasického zubního kartáčku i další pomůcky dentální hygieny, například mezizubní kartáček, zubní nit, stěrku na jazyk a podobně. Důkladná dentální hygiena je tou nejlepší prevencí pro váš zdravý úsměv.

Dospělý pacient má podle zákona hrazenou od své zdravotní pojišťovny jednu preventivní prohlídku ročně a druhou takzvanou kontrolní. V podstatě se jedná o další preventivní prohlídku, jen je rozdíl ve způsobu úhrady ze strany pojišťovny, ale to pacienta nemusí moc zajímat.

zubař

Na preventivní prohlídky choďte opravdu poctivě. Využijte toho, že je za vás hradí zdravotní pojišťovna. V jiných zemích si musí pacienti i za obyčejné preventivní prohlídky platit opravdu nemalé peníze. Pokud půjdete k zubaři až u vás nastane problém, je daleko větší šance, že pro vás může být ošetření bolestivější a může vás taky stát více peněz, dle toho, jak rozsáhlý váš problém už je.

Nemáte zubaře? V dnešní době se Česká republika potýká s nedostatkem zubařů. Pokud jste z hlavního města Prahy, navštivte nejlepší zubní kliniku v Praze a užijte si nadstandartní péči o váš chrup. Klinika stále přijímá pacienty.