Při čištění odpadů používejte ochranné pomůcky

Instalatéři nonstop zajišťují havarijní servis, to je známá věc a máte tak jistotu, že když se vám například v domácnosti ucpe odpad, že závadu instalatéři odstraní rychle, a je-li to nutné, třeba o půlnoci.

Havarijní instalatérský servis je však až krajní forma výpomoci, vy byste především měli dbát o to, abyste dodržovali preventivní opatření a zásady, podobně, jako to provádí moudří lidé v souvislosti se svým zdravím. Platí tu jednoduché pravidlo – čím chcete žít zdravěji a být spokojenější, tím více pro to musíte něco podniknout, a totéž se vztahuje i na odpady v domácnosti – za prvé tam nevhazujte, co tam nepatří, jako jsou tvrdé odřezky zeleniny, slupky od brambor, okurky, jablek a kedluben, vatu, tampony, kancelářský papír a papírové kapesníky, ořechy, pecky z ovoce atp., a za druhé – provádějte preventivní čištění odpadů, včas, ještě než se zanesou.

čištění ucpaného záchodu

Bakteriální ekologické prostředky – na trhu jsou dnes dostupné speciální prostředky na bázi mikroorganismů, které rozkládají organický odpad. Je to velmi šetrný způsob čištění vůči přírodě a také relativně bezpečný i pro nás. Ovšem pouze za předpokladu, že používáte vhodné ochranné pomůcky. Jsou to totiž živé organismy, kterým bychom měli zabránit kontaktu s pokožkou a sliznicemi. Pokud jde o sypké hmoty, můžete se jich nadýchat, tak postupujte opatrně, případně využijte protiprachový respirátor. Při práci používejte gumové rukavice a ochranné brýle.

instalatérské práce

Hydroxid sodný – tato chemikálie patří k velmi silným žíravinám a to, co platí pro bakteriální ekologické prostředky, co se týče ochranných pomůcek, vztahuje se i na hydroxid sodný, a to s ještě silnějším důrazem a větší opatrností. Vdechnutí mikroorganismů vám totiž může způsobit nevolnost, zvracení či průjem, ale poleptání louhem má mnohem horší následky. Na druhou stranu čištění odpadů louhem je velmi razantní a účinné, ale zcela nevhodné tam, kde např. odpadní voda odtéká někam na zahradu.