Přes 80% lidí za auto platí více, než musí. Jak ušetřit?

Každý, kdo kupoval nový auto, ví, že se jedná o jednu z nejhorších investic. I když se snažíte o svůj vůz pečovat, jeho hodnota už po několika měsících povozu rychle klesá. I proto na našem trhu stále více lidí volí nákup vozu na operativní leasing.
 peníze na auto
–        Firemní zákazníci a OSVČ mohou náklady zahrnout do svého účetnictví, stejně tak mají možnost odečtu DPH. Některé nabízené vozy jsou naopak zvýhodněny pro soukromé osoby. Důležité pak je, správně si spočítat veškeré potřebné výdaje na pořízení nového vozu.
 
Příklad financování leasingem:
 
·         Hodně užitečné a důležité je pro výpočet a porovnání nákladů vědět, kolik kilometrů přibližně najezdíte za kalendářní rok.
·         Dalším kritériem může být, jak velké vozidlo kupujete a jaké palivo ho pohání.
·         Jako příklad můžeme zvolit Škodu Fabia se základním motorem 1.0 MPI 44 kW v hodnotě 256 000 Kč včetně DPH.
·         Po 36 měsících, tedy za tři roka sníží svou hodnotu přibližně na 115 000 Kč.
·         Celkově vás takto cenově dostupný vůz bude stát v ideálním případě 4 000 Kč měsíčně, a to za předpokladu, že ho budete kupovat za hotové.
·         Pokud použijete některý z úvěrů, je nutné připočítat i výši úroku, který po dobu splácení přeplatíte, což může představovat stovky Kč měsíčně navíc.
·         Například taková Škoda Fabia na operativní leasing, včetně veškerého pojištění, servisu a asistenčních služeb, s předpokládaným ujetím 20 000 km za rok, na 3 700 Kč měsíčně včetně DPH. Celkově tak můžete ušetřit na tomto voze za 36 měsíců, tedy za tři roky, až 10 000 Kč. U vozů z vyšší pořizovací cenou, nebo dražších zahraničních značek, může úspora činit ještě mnohem více.
 značka leasing
Ukončení leasingu:
 
·         Po 36 měsících, resp. po třech letech, kdy operativní leasing skončí, je většinou k dispozici několik variant:
o   První variantou je řádné ukončení operativního leasingu, tedy nájmu.
o   Je ale i možné, si vzít ihned jakýkoliv nový vůz, opět dle aktuálních potřeb.
o   Další možností je prodloužení operativního leasingu nebo odkup vozidla.