Jak zařídit dětský pokojíček

Popusťte uzdu své fantazii a vytvořte dětem překrásný pokojíček, o kterém se jim do teď jen zdálo. Může být v moderních pastelových barvách, růžový pro princezny, modrý pro námořníky, nebo skombinujte učebnu s hřištěm. Žádné meze se nekladou, vše udělejte podle vlastní představy a možností.

Jen je potřeba si uvědomit, že každé dítě má své potřeby, které se liší především věkem. Některé trendy se brzy okoukají, miminko také potřebuje jiné vybavení než školáci. Proto je vždy lepší vsadit na neutrální půdu a obměňovat jen doplňky.

Hrací koutek
Předškolní děti si formují vlastní styl a rozvíjí kreativitu. V tomto věku vzniká osobnost jedince, proto je důležité, aby měly ve svém pokojíčku vše potřebné. Především jsou to hračky, které by si měly mít kam uložit. Také dostatečný prostor pro hraní je velmi důležitý. Nejčastěji si děti hrají na zemi, neměli bychom tedy zapomínat na měkký a pohodlný koberec. Při výběru barev i dekorací bychom měli také myslet na to, že v dětském pokoji bude naše ratolest trávit mnoho času. Proto bychom dětem měli dopřát dostatek podmětů, které jim pomohou rozvíjet fantazii.

Pracovní stůl
Pro menší děti zvolíme menší stůl a židličky, aby si mohly kreslit. Později ho vyměníme za psací stůl, aby měly děti kde psát úkoly. Stůl by měl mít co nejvíce volného místa, a tak kalíšky na tužky a další výtvarné věci zavěsíme na stěnu. K tomu můžeme využít desku z překližky, nebo háčky zavěšené na tyči.

Postel s úložným prostorem
Pokud je v pokojíčku málo místa, zvolit můžeme patrovou postel, díky níž dětem zbude na zemi spousta místa na hraní. Postel by měla být nejen pohodlná, ale chybět by jí neměly ani praktické úložné boxy a prostory.

Osvětlení
Důležité je dobře zvolené osvětlení. Základem by mělo být centrální stropní svítidlo, které dostatečně osvětlí i tmavší místnost. Nezbytné je i doplňkové osvětlení, jako jsou lampičky u postele i na psacím stole.