Vodní šneci akvárium oživí a také mu pomohou – Co potřebují a do jakého akvária se hodí?

Chováte doma rybičky a přemýšlíte, že k nim pořídíte i několik šneků? Šneci jsou pomocníky a akvárium oživí. Proč je tedy k rybkám do akvária přidat? 

Vodní šneci akvárium oživí a také mu pomohou – Co potřebují a do jakého akvária se hodí? 

Máte doma akvárium s rybičkami a bojujete s častým výskytem řas? Rádi byste šikovného živého pomocníka, který se o odpad v akváriu postará? Pak jistě přemýšlíte i o pořízení vodních šneků. Ti jsou skvělými pomocníky, akvárium i zajímavě oživí, a jelikož se živí převážně zbytky a úplným odpadem, pomohou udržovat akvárium čisté. Podle toho, jak se šnekům pak dále daří, můžete i rozpoznat to, zda se o své akvárium správně staráte nebo ne. 

akvarijní ryby

Kdy přidat šneky k rybičkám? 

Vodní šneci mohou být různě velcí. Menší a drobní šneci se hodí vždy jen do menších akvárií, pokud byste si chtěli pořídit šneky větší, počítejte s tím, že budou i náročnější na prostor a akvárium by mělo v tom případě mít alespoň šedesát litrů. Rovněž je nutné počítat s tím, že šneci se někdy mohou i docela rychle rozmnožit a akvárium plné vodních šneků jistě nechcete. Mohou pak likvidovat například živé vodní rostliny, nehledě na to, že i šneci pak produkují odpad, takže akvárium se musí mnohem častěji čistit. 

ulity šneků

K čistému akváriu přispějete vy ale i šneci

Vodní šneci se snášejí se všemi rybičkami, i když dravé druhy rybek si mohou na šnecích občas pochutnat. I z tohoto důvodu je třeba mít dostatečně velké akvárium. Pokud se šneci až příliš moc rozmnožují, je v akváriu něco špatně. I když šneci přispívají značně k udržování krásného a čistého akvária, na vás jako na chovatelích zůstává pořád to, abyste vodu v akváriu pravidelně měnili a starali se o celý chod akvária, vždy samozřejmě i dle velikosti a počtu obyvatel v akváriích. 

Šneci se pak chovají zpravidla ve sladkovodních akváriích. Pozor také na to, že každé akvárium, ve kterém jsou chováni šneci, by mělo mít kryt. Šneci jsou totiž velmi zdatní a taky zvědaví. Umí vylézt i do prostoru, kde není voda a mohli by z akvária klidně uprchnout. Šneci jsou ale velmi zajímaví, mají hezké zbarvení ulity, takže akvárium bude s nimi vždy o něco krásnější.