Webovky už zvládne každý

Zajímá tě proč? Dobám, kdy internet začínal, a vytvořit cokoliv v elektronické podobě vyžadovalo téměř nadlidské programátorské schopnosti, už dávno odzvonilo. Je jedno, jestli si chceš jenom psát blog, dokumentovat svůj život, sdílet zážitky z cest, nebo konečně začít vydělávat svým koníčkem, ze sociálních sítí se můžeš velmi snadno přesunout na vlastní webové stránky. Jejich výhodu je širší škála funkcí, které sociální sítě nemají. Nejlepší na tom je, že do toho nemusíš investovat ani korunu. Tedy pokud nechceš. Tedy spíš, pokud neplánuješ web na profesionální úrovni. Amatérský web si vytvoříš sám a celkem snadno, třeba během jednoho víkendu.

počítačový kód s tváří

Možnost bezplatné tvorby stránek máš u několika různých platforem typu WordPress, BlogSpot, Blog.cz a podobné, jen se musíš smířit s tím, že adresa tvých stránek bude obsahovat i jméno platformy. Ve chvíli, kdy se rozhodneš si připlatit pár set korun ročně za doménu a hosting, tvoje adresa bude přesně taková, jakou budeš chtít. To se ti určit vyplatí ve chvíli, kdy chceš mít unikátní adresu a nepodléhat omezením výše zmíněných platforem.

Potom si jenom stačí vybrat redakční systém a začít tvořit. Systémy už mají pro své uživatele často k dispozici základní šablony zdarma a poskládat si tak vlastní web je otázkou jednoho odpoledne, když už máš předem rozmyšlené celkové uspořádání, obsah a barevné ladění. Samozřejmě si můžeš připlatit za prémiové funkce a šablony, které nabízí mnohem větší komfort nejen tobě, ale ve finále i návštěvníkům tvých stránek. Šablony si můžeš, ale ani nemusíš upravovat. Bývají vytvořené tak, aby tvoje webové stránky mohly rovnou fungovat.

kreativní zátiší s tabletem

Posledním krokem, bez kterého se neobejdeš, je doplnění obsahu. Napiš pár informací o sobě, nějaké články na blog, zápisky z cest, prostě cokoliv tě napadne a chceš svým návštěvníkům sdělit. Pak už stačí jen pravidelně přidávat obsah. Tvoje vlastní webové stránky jsou na světě.