Bankovní vs. nebankovní půjčka: Je v nich vůbec nějaký rozdíl?

Bankovní půjčku asi není potřeba složitě představovat, je úvěrovým produktem celé řady bank a za život se s ní potká téměř každý Čech. Na trhu je v posledních letech přebytek likvidity a banky společně s nebankovními společnostmi doslova bojují o každého klienta. I když si řada lidí nebankovnímu sektoru raději vyhýbá, pro mnohé znamená jedinou záchrannou stanici, když před nimi banka zavře dveře. Rychlé a snadné vyřízení úvěru, peníze do pár minut na účtu, to vše může hrát důležitou roli pro řadu lidí při sjednávání úvěru. V čem jsou nebankovní společnosti lepší než bankovní domy? Představují nějaké riziko a pro koho jsou vlastně určeny?

potřesení rukou

Bankovní půjčka nabízí výhodnou úrokovou sazbou a najdete jí v nabídce většiny bank. Využijete jí hlavně v případě, kdy potřebuje větší obnos peněz a nebude vám vadit delší schvalovací proces. Peníze tak s určitostí nedostanete hned, ale počkat si budete muset i několik týdnů. Bankovní půjčka se tak hodí například při koupi nemovitosti, financování bydlení, nové auto atd.

I když se na první pohled zdají bankovní půjčky velmi výhodné, není tomu vždy tak. Pokud totiž žadatel potřebuje peníze co nejrychleji, odejde z banky s nepořízenou. Výhodné podmínky nebo příznivá úroková sazba je ovšem hořce vykoupena zdlouhavým schvalovacím procesem, kdy banka zkoumá bonitu daného žadatele. Tu ovlivňuje celá řada faktorů, a jelikož banka ke každé žádosti přistupuje individuálně, v některých případech je čekání skutečně nekonečné. Pro mnohé jsou však stále bankovní domy coby nositeli důvěryhodnosti a pro půjčku tak vždy míří tam.

podpis smlouvy

Nebankovní půjčky jsou ideální pro ty, kteří se z nenadání ocitli v nelehké finanční situaci a peníze potřebují co možná nejrychleji. U nebankovních společností je celý schvalovací proces velmi rychlý, a jelikož řada z nich pracuje s automatickým schvalovacím procesem, peníze můžete mít k dispozici téměř okamžitě. Americké hypotéky https://www.fahd.cz/americka-hypoteka-nebankovni/ jsou jednou z možností, jak získat potřebné peníze.