Kam v bytě s vestavěnou skříní

Také řešíte pořízení nábytku, resp. vestaveb sestavených na míru a přemýšlíte, kam je umístit a jak je koncipovat? Pak by se vám mohl hodit názor některých lidí včetně odborníků na Feng-shui, který upřednostňuje volný prostor v obytné zóně.

moderní byt

Nábytek patří do předsíní

Připadá vám takové tvrzení příliš odvážné? Pamatujete vy, nebo vaši rodiče či prarodiče dobu, kdy se sektorový nábytek vyskládal až ke stropu v obýváku, doprostřed se umístila televize, naproti sedací souprava s konferenčním stolkem a takto lidé žili jak podle šablony téměř všichni? Ano, byl to jeden ze znaků klasického socialistického realismu, ale co je podstatné – kradl energii.

Žít v malém panelákovém bytě a ještě si jej „ucpat“ nábytkem nebylo šťastné řešení, každý z nás potřebuje kolem sebe volný prostor, lidská bytost totiž vyzařuje auru až do vzdálenosti několika metrů a čerpáme s její pomocí energii z prostředí, kde žijeme, podobně jako dýcháme vzduch plícemi i pokožkou a pravidelně se stravujeme.

obývací poko

Když je v místnosti mnoho věcí, hlavně nábytku a skříní, pak strádáme a může to časem vést až k depresím a agresivitě. Někteří lidé již dávno zjistili, že nábytek nepatří do obýváku ani do ložnice, ale do předsíně 0042 sten-skrine.cz. Předsíň, vstupní chodba, výklenek pod schodištěm, různá zákoutí mimo hlavní obytné prostory – tam by měly být skříně vytvořené na míru, a třeba i s atypickými rozměry.

Jestliže se vám podaří uložit všechny věci včetně oděvů do předsíně, pak můžete obývák proměnit v kouzelné prostředí plné květin, dekorací, ale hlavně naplnit vaše představy, aby byl vzdušný a příjemný pro relaxaci. A relax je nesmírně důležitou zbraní proti stresu, toho je dnes až příliš, málo spíme, máme rozkolísané hormony, schází nám melatonin a serotonin, které potřebujeme pro perfektně fungující imunitní systém, a samotný vitamín C z ovoce a zeleniny na podporu imunity nestačí.