Kamenná dýha ROCKFOIL díky svým vlastnostem nachází uplatnění v exteriéru i uvnitř objektu

Samotný nápad, který měl za následek vytvoření kamenné dýhy, se zrodil v mysli těch lidí, kteří přišli do styku s úplně klasickým laminátem. Ostatně určitou podobu podkladové vrstvy této dýhy, se mu částečně podobá. Lze tedy říci, že se jedná o spojení přírodního prvku a to kamene se syntetickou základovou deskou.
lomový kámen

Podkladová vrstva má 1 – 2 mm a horní kamenná vrstva je v rozmezí od 1 – 4 mm. Pro výrobu lícové vrstvy (horní vrstvy) se používá velké množství druhů přírodního kamene. Nejčastěji se jedná o břidlice a křemen, které se těží až ve stovkách kamenolomů po celém světě.

Velkou výhodou je to, že lícová vrstva je čistě přírodní materiál. Vyniká díky tomu tedy nejen pestrými tvary, ale také barvami a vzory, se kterými se v žádné syntetické technologii prostě nesetkáte.

Pokud by vás zajímala hmotnost, tak ta bývá v rozmezí od 1,2 – 1,8 kg/m2. Díky tomu lze dýhu umístit opravdu všude, kde není možné použít klasický kámen, například kvůli velké zátěži.

Sami výrobci dokonce na trhu uvádí více typů tohoto materiálu. Může být dokonce průsvitný nebo zcela neprůsvitný. Bude záležet jen na vás, pro co se rozhodnete. Vzhledem k tomu, že mají rozmanitý a efektivní vzhled, dají se aplikovat na spoustu míst, a to ať už v interiéru tak i exteriéru. Hodí se například na fasádní obklady, impregnaci stěn a příček, výrobu nábytku apod.
kamenné dýhy

Navíc se snadno opracovává a řeže. K tomuto se používají ruční kotoučové pily anebo diamantové řezačky. Vhodný materiál si můžete vybrat podle vzhledu ale i tvrdosti. U křemene se můžeme setkat s malebnějšími reliéfy, než jaké bývají u břidlic, které jsou mnohem měkčí a lépe se opracovávají.

Při práci s kamennou dýhou ROCKFOIL nikdy nezapomínejte na bezpečnostní pomůcky, protože vdechování nebezpečných drobných částeček by mohlo poškodit sliznici průdušek a plic. Měli byste chránit i vaši pokožku vhodným oděvem.