Nákup dětského oblečení


V prvních týdnech života bude vaše právě narozené děťátko potřebovat nejen často přebalovat, ale někdy také často převlékat. Dokonce se může stát, že bude čisté oblečení potřebovat téměř po každém přebalování. Malé miminko může trápit lehké zvracení po jídle a nejednou se vám stane, že se kojenec počůrá právě v tom okamžiku, kdy mu sundáte plenku.
nožičky kojence.jpg
Pro všechny tyto případy musíte mít dostatek oblečení v malých velikostech (50, 56, 62). Určitě se kromě nákupu nového oblečení  https://www.kojeneckeobleceni.cz/Originalni-detska-tricka-c62_0_1.htm vyplatí poptat v rodině či u známých, zda by neměli pár kousků oblečků, které by vám mohli zapůjčit. Zejména v měsících života rostou miminka doslova jako z vody a brzy jim jsou nejmenší kousky oblečení malé.
Základní oblečení pro novorozence
Kojenecké oblečení by se mělo snadně oblékat, prát v pračce a mělo by být ušito z přírodních materiálů, které malým dětem usnadňují regulovat tělesnou teplotu. Na praní tohoto prádla používejte alespoň v prvních měsících prací prostředky, které jsou určené k praní dětského prádla. Vyhnete se tak nepříjemnému podráždění dětské pokožky. Základem oblečení kojence jsou: trička se zapínáním, dupačky, svetříky, kombinézy.
·         Trička a bodíčka
Vybírejte taková, která mají široký výstřih, nebo zapínání u krku na patentky, aby se vám dobře oblékali přes hlavičku dítěte. Dostatečně široké by měly být i rukávy.
·         Dupačky a kombinézy
Nejsnadněji se oblékají takové kousky, které mají zapínání vpředu a v rozkroku. Příliš těsné oblečky nejsou příliš vhodné, protože v nich dítě nemá dostatek volnosti. Na noc pořiďte dětem lehké kombinézy na spaní, pro starší miminka jsou vhodné ty s ťapkami. Počítejte s tím, že budete potřebovat v noci miminko přebalovat, takže volte takové kousky, které vám manipulaci s miminkem co nejvíce usnadní.
těhotná a dupačky.jpg
·         Oblečení na ven
Jdete-li s dítětem ven, platí nepsané pravidlo, že byste mu měli jednu vrstvu oblečení navíc oproti vám, aby dítě neprochladlo. Vhodné jsou svetříky z měkké vlny a dále kousky, které mají podšívku, která brání profouknutí. Na zimu pořiďte miminku zimní kombinézu.
·         Doplňky
V chladných dnech budete potřebovat vlněné čepičky se zavazováním pod bradou. Dále si obstarejte rukavičky a měkké látkové či vlněné botičky. V letních měsících budete naopak potřebovat bavlněné kloboučky proti slunci.