Koupejte se jen v čisté vodě

Koupání se na domácích zahradách se stává stále častější zvyk. A není ani divu. Koupací plochy jsou totiž dnes levnější než kdykoliv předtím.

Koupejte se jen v čisté vodě

Vzhledem k tomu, že ceny některých vodních ploch šly za poslední léta docela strmě dolů, je jen logické, že stále častěji objevují na zahradách a dvorcích mnoha domů. Přeci jen mít hned u domu svou vlastní koupací plochu se vyplatí. Než se jít čvachtat někam na plovárnu a tam se mačkat s dalšími stovkami lidí nebo vyrazit na přehradu, která může být od bydliště vzdálená i desítky kilometrů, je skutečně lepší si pořídit něco svého. A jak již bylo řečeno níže, nemusí to být ani drahé. Nadzemní bazény se dají dnes koupit již za hubičku, a i když nevypadají kdovíjak k světu, svůj účel splní.

Opalování u bazénu

Míra jejich využívání však nezávisí pouze na počtu teplých dní, ale také na čistotě vody. Je jasné, že ta nemusí být dokonalá jako u vody pitné, jenže musí být také dostatečně čistá. A k tomu je potřeba používat speciální preparáty. Bazénová chemie není zrovna nejlevnější záležitostí, i když některé dezinfekce se dají sehnat za relativně malý peníz.

Cenově dostupná dezinfekce

Zdaleka tou nejpoužívanější a také samozřejmě nejlevnější dezinfekcí na našem trhu je chlór. Jedná se o klasiku, která se u nás využívá takřka všude, kde to jde. Tento prvek je ve vysokých koncentracích doslova smrtící, ale to samozřejmě neplatí o preparátech, které se běžně prodávají. Ty jsou poměrně bezpečné, když se tedy postupuje podle návodu. I tak ale může chlór zapáchat, což je nepříjemné a lidem, kteří mají citlivější pokožku nebo dokonce trpí nějakou kožní chorobou, může dělat fleky na kůži. Není to časté, ale stát se to může. V takovém případě je vhodnější pořídit si něco jiného.

Plavání v bazénu

Vhodné alternativy

Použitelných alternativ je docela dost. Mezi těmi nejlepšími patří aktivní kyslík, potažmo mořská sůl. Ani jedna z vyjmenovaných dezinfekcí nezapáchá ani nepoškozuje pokožku. Mořská sůl ji naopak do jisté míry zvládne i regenerovat. Ovšem neobejdete se to bez speciální solonizační jednotky.